Jak se dělá web

… aneb jak probíha tvorba webových stránek v kostce:

1. Konzultace

Zjistím, jaké stránky potřebujete, jejich přibližný rozsah a strukturu. Ujasníme si základní grafický námět stránek. Poradím s výběrem hostingu a domény. Zašlu přibližnou cenovou nabídku. Pro konzultaci můžete využít kontaktní formulář nebo si můžete stáhnout tento nezávazný dotazník a v klidu vše rozmyslet. Tento vyplněný dotazník můžete zaslat na email info@chcistranky.eu a obratem obdržíte zpracovanou cenovou nabídku.
 • Rozsah a struktura
  Připravte si prosím přibližný rozvrh stránek, podstránek. Například: Úvod, Služby, Produkty, Kontakt. 
  Stránka Produkty bude mít podstránku Produkt A, Produkt B. Celkem tedy web bude mít 4 hlavní stránky a dvě podstránky.
 • Grafický vzhled
  Máte představu jak by stránky měly vypadat? Můžete zaslat například několik odkazů na stránky které se Vám líbí nebo můžete nechat návrh jen na nás. 
 • Doména
  Víte jak by se stránky měly jmenovat? Doporučujeme jednoslovný název vztahující se k činnosti, tak aby se dal snadno zapamatovat. Je doména volná? Pokud ano, máte vyhráno. Pokud je název již obsazen, zkuste zvážit i další možné koncovky, jako třeba EU, COM. Jestli je doména volná si můžete jednoduše ověřit ZDE.
  Objednávat či nastavovat nemusíte nic, vše za Vás připravím ZDARMA. Roční poplatky za správu domény se platí obvykle současně s poplatkem za hosting a to přímo poskytovateli.
 • Hosting
  Pro stránky je potřeba na internetu vyhradit určité místo a předplatit si u poskytovatele služby. Obvykle na rok. S ohledem na Vaše potřeby doporučím spolehlivý hosting, který Vám následně zajistím, nastavím. Máte na výběr z mnoha kvalitních a spolehlivých providerů, kteří jsou na trhu řadu let a mají bohaté zkušenosti.
 • Cenová nabídka
  Jakmile budou ujasněné základní parametry Vašich nových stránek, obdržíte nezávaznou cenovou nabídku.
 • Záloha na webové stránky
  V okamžiku kdy odsouhlasíte cenu na základě obdržené cenové nabídky a objednáte tvorbu stránek či dalších služeb, obdržíte zálohovou fakturu.
  Obvyklá výše zálohy u nových zákazníků je 50%. Stálí a spolehliví zákazníci mají individuální podmínky.
 • Platba za hosting a doménu

  V okamžiku objednání stránek již pravděpodobně máte jasnou představu o jménu stránek, tudíž je nejvhodnější doba objednat jak hosting, tak i doménu. Aktivace služeb obvykle zabere několik dní a tuto dobu využijeme využijeme k dalšímu bodu a tím je návrh stránek. Majitelem domén a hostingu jste vždy Vy. 

2. Návrh vzhledu

V okamžiku připsání platby na náš účet zahájím práci na návrhu stránek. Vytvořím první návrh a uveřejním ho na dočasné adrese, kde bude k nahlédnutí. Budete mít možnost průběžně sledovat stav stránek a sdělovat své další návrhy a přání.

3. Naplnění obsahem

Po Vašem odsouhlasení grafického návrhu webu přejdeme k přidávání obsahu. To můžeme provést dvěma způsoby. První, máte připravené texty, fotografie a další obsah. Nebo druhá možnost… můžete si u nás objednat texty na míru.
V tom případě Vám napíšu texty, tak aby byly dobře čitelné a dobře srozumitelné jak pro Vaše návštěvníky, tak pro vyhledávače. Pro doplnění textu doporučuji použít profesionální obrázky z fotobank. Tyto fotografie i ilustrace mají legální licenci a velmi výhodnou cenu. Rozhodně se tedy vyplatí je zakoupit, než vkládat na stránky obsah stažený bez licence.
Texty můžete posílat v jakémkoliv textovém formátu, tedy TXT, DOC, DOCX, RTF, fotografie v JPG, PNG.


4. Doplňky

Ve chvíli kdy bude web naplněný základním obsahem, tak přistoupíme k doplnění dalších rozšíření, jako jsou například odkazy, mapy, formuláře, zálohy databází. Provedu SEO optimalizaci, zajistím PPC reklamu, zviditelním Vás na sociálních sítích a postarám se o zařazení do katalogů a vyhledávačů tak, aby Vás návštěvníci snadno našli.

5. Dokončení

Ve chvíli kdy jsou stránky dokončeny, tak je umístím na Vaši adresu a prověřím funkčnost. 

6. Platba

Po dokončení webu včetně všech doplňkových služeb, vystavím fakturu. Po obdržení platby dostanete veškeré přístupové údaje k webovým stránkám.

7. Podpora

Spuštěním prezentace pochopitelně nic nekončí. Aktualizace a podpora jsou samozřejmostí. Neúčtuji si žádné nesmyslné paušály, platíte pouze za provedenou aktualizaci.